FaLang Language Switcher


Türkiye Bursları Bahreyn Eğitim Fuarı'nda

bahreyn fuar merkeziTürkiye Bursları, Türkiye Cumhuriyeti Manama Büyükelçiliği ve YÖK'ünde "Study in Turkey" markasıyla katıldığı Bahreyn'in başkenti Manama'daki eğitim fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı.

23-24 Nisan 2014 tarihlerinde 3 üncüsü düzenlenen fuara; üniversiteler, eğitim enstitüleri ve şirketlerinden oluşan 50'ye yakın kurum ve kuruluş katıldı. Özellikle Türkiye Burslarına büyük ilgi gösteren öğrenci ve veliler, Türkiye Bursları hakkında bilgi alarak, Türkiye'deki üniversitelerde eğitim imkanlarını da araştırma fırsatı buldu.

Üniversite öğrencilerinin yanı sıra özellikle lise son sınıf öğrencilerinin yoğun katılımı ile fuarı yaklaşık 6.000 kişi ziyaret etti. Fuar süresince katılımcılara Türkiye Bursları hakkında genel bilgiler sunulmakla birlikte fuarın lisans başvuru tarihlerine denk gelmesinden dolayı başvuru ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Fuar süresince katılımcılarla birlikte, basın yayın kuruluşlarına da Türkiye Bursları ile ilgili bilgiler aktarıldı. Bahreyn Başbakan Yardımcısı H.E. Shaikh Khalid Bin Abdulla Al Khalifa, Bahreyn Eğitim Bakanlığı ve diğer eğitim enstitütüsü yetkilileri de standımızı ziyaret ederek Türkiye Burslarına ilişkin bilgi aldılar.

.