FaLang Language Switcher


Türkiye Bursları 2016 Başvuruları Rekor Bir Sayıyla Sona Erdi

turkiye-burslari-grsl
 
2016 yılında Türkiye Bursları kapsamında ülkemizde öğrenim görmek isteyen adaylar 2016 başvurularına rekor düzeyde ilgi göstermişlerdir. 170 ülkeden yaklaşık 93 bin adayın başvurusunu tamamladığı Türkiye Burslarında bu yıl yaklaşık 5.000 aday Türkiye Burslusu olmaya hak kazanacak.

Ülkemizin sağladığı burslara geçmiş senelerde de ilgi gösteren ve tarihsel ilişkilerimizin yoğun olduğu birçok ülkenin başvurularında bu yıl kayda değer bir artış yaşandığı gözlenmiştir. Özellikle bölgemizde Bu ülkelerden gelip ülkemizde eğitim alan ve memnun kalan uluslararası öğrencilerin kendi ülkelerinde Türkiye Bursları'nın gönüllü tanıtımlarını yapmalarının bu durumda rolü olduğu düşünülmektedir.

Türkiye Bursları'na 2016 yılında başvuran adaylar uzman ve akademisyenlerden oluşan Seçici Heyetler tarafından değerlendirilecek ve burslardan faydalanmaya hak kazanan 5 bin civarında uluslararası öğrenci tespit edilecektir. Olumlu değerlendirilen başarılı adaylar, hayatlarındaki en önemli yılları ülkemizde geçirme fırsatını yakalamış olacaklardır.