FaLang Language Switcher


Kamu Görevlileri ve Akademisyenler Türkçe İletişim Programı (KATİP) Başladı

Yabancı bürokrat ve akademisyenlere Türkçe öğretmek ve Türkiye'yi daha yakından tanıma fırsatı sunmak amacıyla yürütülen Kamu Görevlileri ve Akademisyenler Türkçe İletişim Programı (KATİP) 15 Kasım 2015 tarihinde başladı. Programın ikinci yılında 26 farklı ülkeden gelen, ülkelerinde diplomat, akademisyen ve kamu görevlisi olarak görev yapan katılımcılar İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi'nde 8 süre ile Türkçe eğitimi alacaklar.

Türkçe dil eğitiminin yanı sıra katılımcılar Türkiye'deki tarihi ve turistik yerleri ziyaret edecek, Türk kültürü ile ilgili seminerlere katılacak ve çeşitli devlet kurumlarını ziyaret edecekler. Program kapsamında; İstanbul'daki tarihi ve kültürel mekanlara yönelik geziler, Bursa ve Kapadokya'ya gezileri gerçekleştirilecek, ayrıca Ankara'daki kamu kurum ve kuruluşlarını tanıtmaya yönelik olarak 1 hafta süreli Ankara programı düzenlenecektir.

Programın tanışma toplantısında Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının faaliyetleri, programın geçmiş dönem uygulamaları ve gelecek dönem planlarına ilişkin bir sunum gerçekleştirildi. Sonrasında, İstanbul'da yaşama ilişkin oryantasyon programı düzenlendi.