FaLang Language Switcher


Bursluluk Belgeleri turkiye.gov.tr’de

Türkiye Burslusu öğrencilerimiz için yeni bir hizmeti daha açmaktan gurur duyuyoruz. Bursluluk belgeleri (şimdilik sadece 2015 yılı öğrenciler için) artık Devletin Kısayolu www.turkiye.gov.tr de.
 
e-Devlet Nedir?

e-Devlet, vatandaşlara devlet tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda sunulması demektir. Bu sayede, devlet hizmetlerinin vatandaşa en kolay ve en etkin yoldan, kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaştırılması hedeflenmektedir. Bürokratik ve klasik devlet kavramının yerini almaya başlayan e-devlet anlayışı ile, her kurumun ve her bireyin bilgi ve iletişim teknolojileri ile devlet kurumlarına ve kurumlarca sunulan hizmetlere kolayca erişmesi hedeflenmektedir.
 
Şifreyi Nereden Alabilirim?

Şifreyi, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğin(nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi) ibraz edilerek Yurt içinde PTT Merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir.
turkiye.gov.tr üzerinden hangi servislerden faydalanabilirim?

Türkiye Bursları kapsamında ülkemizde eğitim gören öğrenciler bursluluk belgelerini turkiye.gov.tr üzerinden alabilirler.

"Bunun dışında diğer kurum ve kuruluşların sunmuş oldukları e-hizmetlerde kullanıma açıktır."
Bursluluk-Belgeleri-web-afis