FaLang Language Switcher


Türkiye Bursları, Çin Eğitim Fuarı’nda

Bu yıl on beşincisi düzenlenen ve dünyanın birçok üniversitesi ile kamu kurumlarının katılım gerçekleştirdiği fuarda Türkiye Bursları stantları yoğun ilgi ile karşılaşmakta.

24-25 Ekim Pekin'de, 27 Ekim Chengdu'da, 29 Ekim Guangzhou'da düzenlenen fuara katılan Çinli öğrencilere Türkiye'deki üniversite eğitimi hakkında ve Başkanlığımızın sunmuş olduğu Türkiye Bursları ile ilgili detaylı bilgiler verilmekte. Türkiye Bursları, 2013 yılından itibaren Çin'in birçok şehrinde eğitim fuarları ve forumlarına katılım gerçekleştirmiş ve Çin'de daha geniş kitlelere ulaşmak için Türk üniversitelerini de teşvik ederek çeşitli tanıtım etkinliklerine katılmaktadır.

Stantlarımız sadece öğrenciler tarafından değil, ayrıca eyalet eğitim müdürlükleri, Çin'in önde gelen üniversitelerinin yetkilileri, eğitim dergileri, sosyal ağ editörleri ve haber ajansları tarafından ziyaret edilmiş ve bu ziyaretçiler kendi yayın organlarında Türkiye Bursları ile ilgili haber, bilgi paylaşmışlardır. Pekin ayağı tamamlanan fuar Chengdu ve Guangzhou'da devam edecektir.

.