FaLang Language Switcher


4. Uluslararası Öğrenciler İftar Programı Gerçekleştirildi

ikinci resim

Başkanlığımız, ülkemizde öğrenim gören Türkiye Burslusu öğrencilere yönelik bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Geleneksel İftar Programına ev sahipliği yaptı.

İftar Programına, ülkemizde Türkiye Burslusu olarak öğrenim gören farklı ülkelerden 200 uluslararası öğrenci, basın yayın organlarının temsilcileri, gazeteci ve yazarlar katıldı.

Gazi Üniversitesi öğrencisi Ganalı Abdulwahab Bakar, Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Marsida Ameda, Ankara Üniversitesi öğrencisi fezliye Ahmed ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğrencisi Filistinli Bilal Salaymeh ailelerinden ve ülkelerinden uzakta geçirdikleri Ramazan ile ilgili duygularını paylaştı.

İftar programında öğrencilere hitap eden Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Sayın Doç. Dr. Kudret BÜLBÜL, Başkanlığımızın faaliyetleri ve Türkiye Bursları hakkında bilgi verirken Yeni Türkiye vizyonu çerçevesinde ülkemizde farklı ülkelerden gelerek Türkiye Burslusu olarak öğrenim gören öğrencilerin kendilerini akademik ve kültürel olarak geliştirmelerinin ve mezun olduktan sonraki yaşamlarında ülkemiz ile olan ilişkilerini devam ettirmelerinin önemini vurguladı.

Program sonunda basın yayın kuruluşlarının temsilcilerine ve öğrencilere hediye çantaları takdim edildi.

.