FaLang Language Switcher


1.Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası Toplantısı Başkanlığımızda yapıldı.

Başkanlığımız tarafından düzenlenen 1.Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası kapsamında Ankara'da mücadele edecek 55 ülke takımının kaptanları ile toplantı gerçekleştirildi.
 
Başkanlığımız personelinin de katılım sağladığı programda, , Uluslararası Öğrenciler Daire Başkanı Sayın Serdar GÜNDOĞAN Başkanlığımız faaliyetleri, Türkiye Bursları ve organizasyon hakkında bilgi vermiştir.
 
Halihazırda ülkemizde öğrenim gören uluslararası öğrencilerin biraraya gelmesi ve spor ruhuyla kaynaşmalarını sağlayarak eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlamaları, ülkemizin birer kültür elçi olarak ülkelerine dönmeleri ve kamuoyunda farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlenecek 1. Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası öğrencilerimizin yoğun ilgisine mazhar olmuştur.
 
İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Trabzon, Konya, Bursa, Eskişehir ve Kayseri'de düzenlenecek olan ve toplam 256 takımın başvurduğu organizasyona 59 farklı ülkeden 203 takım katılmaya hak kazanmıştır.
 
9 farklı şehirde düzenlenecek elemeler sonucunda en başarılı 16 ülke takımı 15-19 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara'da düzenlenecek olan finallere katılacak, yapılacak olan final müsabakaları ve kapanış organizasyonu sonucunda en başarılı 3 ülke takımına hediye ve ödüller verilecektir.

.