FaLang Language Switcher


Türkiye Bursları TRT Kış Okulu Başlıyor...

trt kis okulu2

 
Türkiye Burslusu uluslararası öğrenciler için 2-7 Şubat tarihleri arasında Ankara'da TRT Dış Yayınlar Dairesi Başkanlığı ortaklığında Türkiye Bursları TRT Kış Okulu programı düzenlenecektir. Söz konusu programa katılacak öğrenciler haber bülteni oluşturma, haber yayını, radyo yayını, radyo programı sunma, grafik tasarımı, teknolojik altyapı ve imkânlar konu başlıkları altında uygulamalı eğitim alma imkanı elde edeceklerdir. Kış okulu programına katılan öğrenciler TRT yetkilileri ile tanışma ve TRT çalışmalarında görev alma fırsatları bulacaklardır.

TRT Dış Yayınlar Dairesi Başkanlığı Türkçe ve 37 ayrı dilde radyo ve web yayını yapmakta, TSR (Türkiye'nin Sesi Radyosu), VOT (Voice of Turkey), Avrupa FM aracılığı ile bu yayınları sürdürmektedir. Dünyanın önde gelen prestijli medya organlarından biri olan TRT ile birlikte düzenlenecek olan Türkiye Bursları TRT Kış Okulu'na yalnızca Türkiye Burslusu uluslararası öğrenciler başvurabilecektir.

Başvuru yapmak için Türkiye Bursları Bilgi Sistemi (TBBS) ekranındaki "Başvurular" sayfasında yer alan Türkiye Bursları TRT Kış Okulu linkini tıklayınız.

Programın faydalı olmasını temenni eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Türkiye Bursları Ekibi