FaLang Language Switcher


2014 Türkiye Burslarını Kazananlar Belli Oldu

2014 Türkiye Burslarını kazanan adaylar belli oldu.

Türkiye Burslarına bu yıl ülkemizde yükseköğrenim görmek isteyen toplam 82.000 aday başvuru yaptı.

4 kıtadan 176 ülkenin öğrencileri, eğitim kariyerlerine ülkemizde devam etmek için yarıştı.

10.000 öğrenciyle, bizzat kendi ülkelerinde yüz yüze mülâkatlar gerçekleştirilip adayların akademik durumları ve Türkiye Burslarına uygunlukları ölçüldü.

Sonuç olarak bu yıl yaklaşık 4.000 öğrenci, Türkiye Burslusu olarak ülkemizin en seçkin üniversitelerinde uluslararası öğrenci olmaya hak kazandı. Türkiye Burslarına başvuran adaylar, sonuçları başvuru sistemindeki kişisel sayfalarından öğrenebilirler. Kazanan adaylar için üniversite ve bölüm bilgileri kişisel sayfalarında görülebilmektedir.

Türkiye Burslarını kazanan öğrencilerimiz kendilerinden talep edilen belgelerle birlikte dış temsilciliklerimizde gerekli işlemleri tamamlamalarının ardından ülkemize gelecekler.

Bu süreçte, kendilerine tüm işlemlerinde yardımcı olmak adına Türkiye Bursları Ekibi ve Çağrı Merkezimiz (0850 455 0 982) 24 saat hizmet sunmaktadır.

Türkiye Burslusu olmaya hak kazanmış tüm uluslararası öğrencilerimizi bir kez daha tebrik eder, Türkiye Burslarına ilgi gösteren tüm adaylara bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar dileriz.