FaLang Language Switcher


Başvurularla İlgili Önemli Duyuru

Türkiye Bursları başvuruları yalnızca internet sayfamız üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Türkiye Burslarına başvurmak isteyen adaylar, kullanıcı hesabı açarak bilgilerini girmek ve belgelerini tarayarak sisteme yüklemek suretiyle başvurularını bireysel olarak gerçekleştirebilir.

Başvuruların alınması konusunda Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilikleri, Başkonsoloslukları ve resmi kurumları hariç hiçbir kurum, kuruluş, vakıf, dernek, eğitim kurumu veya organizasyonla işbirliğimiz bulunmamaktadır.

Türkiye Burslarıyla ilgili yetkili olduğunu söyleyen ve adaylardan başvurularla ilgili ücret talep eden kurum, kuruluş, vakıf, dernek, eğitim kurumu veya organizasyonlara lütfen itibar etmeyiniz.

Bir kez daha hatırlatmak isteriz ki Türkiye Burslarına başvuru tamamen ücretsizdir ve başvuru sistemi her bir adayın kendi başına başvuru yapabilmesine olanak vermektedir.

Adaylara, başvuru yapmadan önce başvuru kılavuzunu mutlaka okumalarını ve başvuru esnasında sorun yaşamaları halinde yaşadıkları sorunları internet sitesi üzerinden bize bildirmelerini tavsiye ederiz.