FaLang Language Switcher


I. ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER DÜNYA KUPASI BAŞVURULARI SONA ERDİ

Başkanlığımız tarafından düzenlenen 1.Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası başvuruları sona ermiş, organizasyona katılmaya hak kazanan ülke takımları ile toplantılar gerçekleştirilmektedir.

Halihazırda ülkemizde öğrenim gören uluslararası öğrencilerin bir araya gelmesi ve spor ruhuyla kaynaşmalarını sağlayarak eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlamaları, ülkemizin birer kültür elçi olarak ülkelerine dönmeleri ve kamuoyunda farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlenecek 1. Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası öğrencilerimizin yoğun ilgisine mazhar olmuştur.

İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Trabzon, Konya, Bursa, Eskişehir ve Kayseri'de düzenlenecek olan ve toplam 256 takımın başvurduğu organizasyona 59 farklı ülkeden 203 takım katılmaya hak kazanmıştır.

Nisan 2015 tarihinde yapılacak olan toplantılar sonucunda kura çekimleri yapılacak ve şehirlerde yapılacak olan elemeler başlayacaktır.

9 farklı şehirde düzenlenecek elemeler sonucunda en başarılı 16 ülke takımı 15-19 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara'da düzenlenecek olan finallere katılacak, yapılacak olan final müsabakaları ve kapanış organizasyonu sonucunda en başarılı 3 ülke takımına hediye ve ödüller verilecektir.

dunya-kupasi afis