FaLang Language Switcher


Genç Türkiye Zirvesi Başlıyor

genc turkiye zirvesi full
 
Son Başvuru Tarihi: 30 Mart 2015

165 ülke ve Türkiye'nin 81 ilindeki üniversite gençliğinin temsilcisi olan öğrenciler ve profesyonel gençler, ülkelerinin geleceğine yön vermek için her yıl Genç Türkiye Zirvesi'nde bir araya geliyor.

İlki 2013 yılında gerçekleştirilen Genç Türkiye Zirvesi, "Lider Ülke, Genç Türkiye" vizyonu ile yola çıkmıştır.Açılışını Gençlik ve Spor Eski Bakanı Suat Kılıç'ın gerçekleştirdiği, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Nihat Ergün, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Binali Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Hayati Yazıcı'nın katılım gösterdiği Zirvede, ülkemizi ileriye taşıyacak gençler bir araya geldi. Zirvede ekonomiden eğitime, bilişimden kültüre kadar birçok farklı konuda düşünceler, projeler ve temenniler paylaşıldı.

Genç Türkiye Zirvesi, 2014 yılında "İnovatif Düşün, Geleceği Yönet" teması ile ikinci kez gerçekleştirildi. Açılış töreninde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan görüşlerini konuklar ile paylaştı. Ayrıca Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, IBM Türk Genel Müdürü Isabel Gomez Cagigas, Arçelik Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar ve İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı da ulaşım teknolojileri, inovasyon, ekonomi, stratejik sektörler ve kentsel dönüşüm üzerine görüşlerini konuklar ile paylaştı.

Genç Türkiye Zirvesi "Girişimci Genç, Güçlü Türkiye" ana teması ile 10 – 11 – 12 Nisan 2015 tarihlerinde 3. kez İstanbul'da gerçekleşecektir. Başvurular tüm uluslararası öğrencilere açıktır.

Başvuru için; https://docs.google.com/forms/d/1eZE-S6SEMJE3MEaiygLUNupNullIdC7JIGoVEoFTeOM/viewform#start=openform

Genç Türkiye Zirvesi Hakkında Detaylı Bilgi İçin: http://www.gencturkiyezirvesi.org/index.php#.VRBwcdKsWE4