FaLang Language Switcher


İNOVATİF DÜŞÜN GELECEĞİ YÖNET!

Cumhuriyet tarihinin "En Dinamik Gençlik Projesi" olarak nitelendirilen ve bu sene ikincisi düzenlenecek GENÇ TÜRKİYE ZİRVESİ, "İnovatif Düşün Geleceği Yönet" sloganı ile geliyor.

"İnfoloji" tarafından ikincisi düzenlenecek "Genç Türkiye Zirvesi"nde 165 ülkeden ve Türkiye'nin 81 ilinin 180 üniversitesinden 3000 stratejik vizyon sahibi genç ile kamu üst yönetimi, sivil toplum kuruluşları, iş dünyası temsilcileri, sanatçılar, yazarlar, gazeteciler ve bakanlar "Türkiye'nin Gelecek Vizyonu" için bir araya gelecek.

Türkiye'nin dört bir yanındaki üniversitelerden Genç Türkiye'yi temsil eden inovasyona ve bilgi paylaşımına açık 3000 öğrencinin misafir edileceği Zirve'de, T.C. Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da açılış konuşmasının yapacak. Bununla birlikte; "Türkiye'nin Çıkış Yolu: İnovasyon, Stratejik Sektörler: Savunma, Uydu ve Uzay Teknolojileri, Kentsel Dönüşüm ve Yaşanabilir Türkiye, Ulaşım Teknolojileri ve Denizcilik, İnovasyon Ekonomisi oturumları ile ortak aklı hedefleyen bir platform olacaktır.

Zirve'nin son günü; Kültürel ve Sosyal Aktivite'ye ayrılan organizasyon, Yıldız Sarayı, Miniatürk ve Boğaz Gezisi ile sona erecek.

Son Başvuru Tarihi: 05.05.2014, Saat 24:00


Katılımın ücretsiz olduğu Genç Türkiye Zirvesi için Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı aracılığı ile ön başvuru yapmak isteyen Türkiye Burslusu öğrencilerin http://bit.ly/1tKtDnR adresinden başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

İstanbul'da belirli yurtlardan servis kaldırılacaktır.