FaLang Language Switcher


Uluslararası Öğrenciler Akdeniz Kültür ve Barış Turu

Cumhuriyetimizin 90. yılı kutlamaları çerçevesinde ve Dünya barışına katkı sağlamak amacıyla T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye-Akdeniz Gençlik Barış Gemisi Projesi kapsamında dünyanın dört bir yanından farklı ülkelerden bir araya gelen 800 genç 29 Ekim 2013'te gemi ile İstanbul-Karaköy Limanı'nda yolculuğuna başlayacak Tunus, Hırvatistan ve Bosna-Hersek'i ziyaret ederek 7 Kasım 2013'te tekrar İstanbul'a dönecektir.

Gidiş : 29 Ekim 2013

Dönüş: 7 Kasım 2013

Katılımcı sayısı: 200 uluslararası öğrenci

Tunus Programı: Kartaca gezisi, Bardo Müzesi gezisi, Zaytuna Camii gezisi gerçekleştirilecektir.

Hırvatistan ve Bosna-Hersek Programı: Dubrovnik ve Mostar şehir gezileri gerçekleştirilecektir.

Gemide İcra Edilecek Etkinlikler: Yolculuk sırasında bir araya gelen gençler yedi (7) grup halinde çeşitli faaliyetlerde bulunacaklardır.

  •  Kültürlerarası Etkileşim Atölyeleri, Sanat Atölyeleri, Çay ve Kahve Kültürü Atölyeleri, Tarih Atölyesi, Sosyal Gelişim Atölyesi, Spor Etkinlikleri ve Ödül Geceleri

gibi aktiviteler sırasında birbirlerini daha yakından tanıyacak olan katılımcılar, birlikte üretmenin keyfini yaşayacaklar. Tamamen ücretsiz olan organizasyon çerçevesinde İstanbul'da Havaalanından-Gemiye ve Gemiden-Havaalanına transferleri Organizasyon tarafından sağlanacaktır.

Katılımcıların 18-27 yaş aralığında olmaları, geçerli bir pasaport ile Tunus, Hırvatistan ve Bosna-Hersek'e giriş vizesine sahip olmaları gerekmektedir.

Öğrenciler Tunus, Hırvatistan ve Bosna-Hersek'e giriş vizesi için bizzat başvuru yapacaklar ve T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı vize kolaylığı için başvuracak öğrencilerin isim listesini vize alınacak ülkelerin Büyükelçiliklerine iletecektir.

Katılmak isteyen Türkiye Burslusu uluslararası öğrenciler,

11 Ekim 2013 Cuma günü saat 24:00'e kadar adı-soyadı, cep telefonu, e-mail adresi üniversite, bölüm, not ortalaması ve ülke (uyruk) bilgileriyle beraber This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mail adresine başvuru yapmalıdırlar.

İNTERNET ADRESİ: http://turkiyebarisgemisi.gsb.gov.tr/