FaLang Language Switcher


Bilgi Güncelleme Formu Doldurmayan Öğrencilerin Dikkatine

Değerli öğrenciler,

Bilindiği üzere, Devlet ve Hükümet Bursları 11 Ocak 2012 tarihinde Türkiye Bursları çatısı altında yeniden yapılandırılmış olup, burs ödemeleriniz Ocak 2013'ten itibaren Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından yapılmaktadır.

Bu kapsamda, 2012 yılından önce burslandırılmış öğrencilere ilişkin bilgilerin güncellenmesi, kimlik bilgilerinin doğrulanması ve Başkanlığımız tarafından Türkiye Burslusu öğrenciler için düzenlenecek destekleyici programların içeriklerinin belirlenmesi amacıyla aşağıdaki linkte yer alan formu dikkatlice ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Bilgilerinizi doğrulayabilmemiz için, formu doldururken, aylık burs ödemenizin yattığı Vakıfbank Bankomat kartınızın arkasında yer alan IBAN numaranızın ilk iki ve son altı rakamını belirtmeniz istenecektir.

Form doldurulurken kişisel bilgilerin pasaporttaki bilgiler ile tamamen aynı olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Yine, form ile birlikte üniversitenizin öğrenci işleri tarafından onaylanmış güncel tarihli öğrenci belgenizi ve transkriptinizi yüklemeniz gerekmektedir.

Mart ayında burs ödemeleri verilen güncel bilgiler çerçevesinde yapılacaktır. Bu sebeple, bu formu zamanında doldurmayan, yanlış veya eksik bilgilendirmede bulunan öğrencilerin burslarında aksaklıklar yaşanabilecektir.

Sorularınızı This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine e-mail ile bildirebilirsiniz.

Başarılar dileriz,

Not: Bu formu yalnızca 2012 yılından önce burslandırılmış öğrenciler dolduracaklardır. Bu yıl Türkiye Burslarına Kabul edilen öğrenciler bu formu doldurmayacaktır.

Formu doldurmak için tıklayınız.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı

Uluslararası Öğrenciler Daire Başkanlığı